Nezvládáte splácet půjčky?

Možná právě také řešíte:

Mám úvěr,
ale potřebuji
další peníze.
Snížení měsíční
splátky, jde to?
Jak ušetřit
na poplatcích za více
úvěrů?
Jak zvládat
náročné papírování
při více úvěrech?
Prodloužení
doby splácení
Předčasné
splacení úvěru

08. 08. 2014 Konsolidace úvěrů

Pokud nezvládáte splácet své závazky, není potřeba ihned panikařit. Do takového situace se může dostat každý z nás. Stačí si v klidu sepsat všechny výdaje a zapřemýšlet nad nimi. Do takového seznamu sepište důkladně každou utracenou korunku a zamyslete se, jak je snížit.

Při nezvládání placení půjček je možné se pokusit domluvit na snížení výše splátek, které budete schopni platit. Pokud vůbec dluhy nesplácíte, ověřte si, zda nepodstoupili někomu jinému, pak by se zvýšila i dlužná suma. Myslete hlavně na komunikaci, jak s věřiteli, tak (v krajním případě) i s exekutory. Hlavně se ptejte a hledejte možnosti. Sečtěte dluhy a výdaje a pokuste se domluvit s věřiteli na adekvátních splátkách.

Jakmile se ocitnete v takovéto situaci, je potřeba zatnout zuby a prostě si něco odepřít. Zkuste se zamyslet, jak ušetřit například na dopravě, zábavě či na takovém zlozvyku, jako je kouření. Po sečtení částky za cigarety určitě budete překvapeni, jaká je to suma. Zkuste také pošetřit stravenky, nakoupit potraviny a uvařit si doma.

Vždycky existuje řešení, jen je potřeba trochu úsilí a silné vůle.